Wycieczka do Pacanowa

29 września wszystkie dzieci 4,5 letnie naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajek w Pacanowie. Celem naszej podróży było zwiedzanie bajkowej krainy. Jedną z atrakcji były warsztaty, gdzie przy odpowiednio dobranej muzyce uczestniczyliśmy w różnorodnych zabawach. Następnie udaliśmy się do Małego Teatru, by zobaczyć “Bajkę o syrence”. Mogliśmy zobaczyć z bliska marionetki oraz poznać sposób poruszania nimi. Kolejnym punktem naszego programu był Bajkowy Świat, gdzie dzieci w bardzo ciekawy sposób mogły zgłębić wiedzę na temat bajek i baśni. Oprócz Koziołka Matołka spotkaliśmy przeróżne skrzaty, wróżki, smoki, czarownice itp. Zwiedzając to niepowtarzalne bajkowe miejsce, mieliśmy okazję poznać lub przypomnieć sobie wiele bajkowych postaci, o których słyszeliśmy z przeczytanych książek. Czas upłynął bardzo szybko. Wróciliśmy pełni wrażeń i niezapomnianych chwil.