Praca zdalna poniedziałek, 29.06 (grupa 1)

Dzień dobry Kochani!!!

Jeszcze dzisiaj i jutro będziemy się spotykać na zdalnym nauczaniu. Ponieważ są już wakacje, będziemy bawić się w ulubione zabawy które znacie z przedszkola bądź też poznaliście je w trakcie zdalnych spotkań. Miłej zabawy!!!

Naśladuj ruchy zwierząt o których mowa w piosence.

Zabaw się z dziećmi w koła autobusu- naśladuj ruchy

Pamiętasz naszą zabawę pt. ,,Ojciec Wirgiljusz”- wykonuj ruchy pokazane przez dzieci- możesz również wymyślić własne ruchy i zaprosić do zabawy rodzeństwo, kolegę lub Rodziców

Zapraszam Cię do zabawy pt. ,,Deszczyk pada”

– deszczyk pada- naśladuj krople spadającego deszczu
-wieje silny wiatr- ruszaj rączkami nad głową od prawej do lewej strony
– błyskawica- klaśnuj w rączki
– grzmot- tupnij nogą
– a na niebie kolorowa tęcza- rysuj rączkami tęczę

A teraz nasza ulubiona zabawa z przedszkola pt. ”Hej zioelona żabko”- naśladuj skoki żabki, pływanie rybki, fruwanie pszczółki,

Na koniec poćwicz krok dosuwany- jedna rączka na bioderku, druga uniesiona w górze, na słowa ,, jedna noga tupie,,- tup nogą, na słowa,,konik skacze sobie,,- skacz do góry, na melodię poruszaj się krokiem dosuwanym po pokoju.

Kto ma ochotę może zbudować zamek z piasku

Do jutra. Pani Bożenka