Praca zdalna wtorek, 16.06 (grupa 1)

Temat kompleksowy:  Wakacyjne wyprawy

Temat dnia:  List w butelce

Cel zajęcia:  rozwijanie  wrażliwosci estetycznej poprzez kontakt ze światem sztuk plastycznych; motywowanie do aktywnosci fizycznej,

 Kochani!!!

Dzisiejsze zajęcia rozpoczniemy piosenką od której wszystko się zaczyna. 
Posłuchajcie uważnie jej słów abyście potrafili odpowiedzieć na kilka pytań. A wię c do dzieła…
Posłuchaj uważnie piosenki pt. ,,List w butelce,, i powiedz:

-co wyłowił pewnego dnia z sieci rybak?
– co było napisane w liście?
– co zrobił rybak kiedy przeczytał list?
– kogo rybak odnalazł na wyspie?
– co powiedziała uwolniona wróżka?
– o co poprosił ją rybak?

Zdradzę wam o co poprosił rybak wróżkę. Chciał aby wróżka   pokazała Wam kilka fajnych miejsc gdzie można miło spedzić czas w czasie wakacji. Słuchając piosenki obejrzyj krajobrazy Polski  i  powiedz , którą krainę Ty  chciałbyś zobaczyć.

Pamiętasz czym podróżował malarz? Zapraszam Cię na zabawę pt. ,,Rower,,- myślę , że ją pamiętasz z poprzednich spotkań. . Naśladuj w jej trakcie naprzemian jazdę na rowerze oraz pompowanie koła odpowiednio do muzyki.

Myślę, że znalazł się pośród Was ktoś, kto chciałby spędzić wakacje nad morzem. I właśnie tych oraz innych chętnych zapraszam teraz na jogowe spotkanie z piratami.

Mam nadzieję, że podobało Ci się to spotkanie. A teraz zapraszam Cię  na malarską wędrówkę po krainach Polski. Aby wędrówka się udała przygotuj kartkę z bloku na środku której naklej pocztówkę lub obrazek z gazety  z wybraną krainą – mogą to być góry, jeziora, morze lub las. Za pomocą pędzla i farbek maluj na pustej częsci kartki , pasujące do obrazka rzeczy- na przykład: więcej wody w morzu, rybki , statki lub wieloryba. W lesie- więcej drzew, grzyby, jagody i zwierzęta, a górach więcej szczytów, śniegu i strumyków. Dobrej zabawy i do zobaczenia.    Pozdrawiam.

Pani Bożenka