Praca zdalna wtorek, 12.05 (grupa 3)

Temat: Dzielni strażacy.
   Cele: Podejmowanie aktywności ruchowej podnoszącej sprawność fizyczną.
Zapoznanie z charakterem pracy strażaka.

1. Dziś też będziemy przyglądać się pracy strażaka. Strażak to człowiek, który jest: odważny silny, sprytny, dzielny. Pełen poświęcenia, który spieszy z pomocą potrzebującym. Nie zważa na trudności, z narażeniem zdrowia i życia pomaga w trudnościach ludziom.
Żeby zapamiętać w jakich akcjach strażacy biorą udział oglądnij bajkę ”Strażak Sam”. Wymień te, sytuacje które zapamiętałeś.

2. Żeby wybuchł pożar nie trzeba wiele, zobacz to na przykładzie bajki.

3. Proponuję troszkę ruchu: potrzebna nam będzie do zabawy kierownica, może nam ją zastąpić np. pokrywka,  koło wycięte z tektury.  Gotowi, zapraszam.

Żeby być sprytnym i zwinnym strażak musi bardzo dużo ćwiczyć. Ty też zadbaj o swoją fizyczną jak najlepszą formę i dużo ćwicz, biegaj, skacz. Może posłużyć Ci taka zabawa „Duży i mały skok”

4.  Wybierz kolorowankę i pokoloruj ją starannie

5. Pokoloruj obrazek, wytnij go,  ułóż na kartce i przyklej.
 –  dla dzieci 5 letnich.

– dla dzieci 4 letnich.

Miłej zabawy podczas wykonywania zadań. Pamiętajcie o ćwiczeniach i zabawach ruchowych, żeby być sprawnym, sprytnym, dzielnym.

Pani Ania