Praca zdalna, piątek 27.03 (grupa 2)

Piątek, 27.03.
Temat: Po co hodujemy krowy?
Cel: Poszerzenie wiadomości na temat wartości odżywczych i rodzajów mleka.
Aktywności dla dzieci:
1. „Co daje krowa?”- swobodne wypowiedzi dziecka
2.  Oglądanie filmu edukacyjnego pt. „Jak produkowane jest mleko”:

3. „Czy mleko jest zdrowe?”- porównywanie kartonów po mleku, rodzic czyta jakie wartości odżywcze się w nim znajdują, rozmowa na temat rodzajów mleka, że wyróżniamy tłuste, półtłuste. Smakowanie mleka- zachęcanie dzieci do próbowania mleka i określania jego smaku, koloru.
4. Zabawa w parach- „Dojenie krowy”- Przygotuj foliową rękawiczkę, zrób w niej nakłucie igłą na palcach, Wypełnij rękawiczkę wodą, rodzic trzyma dziecku rękawiczkę nad miską, a dziecko doi „krowę”- ściskając kolejne palce rękawiczki.
5. Zabawa plastyczna „Tęcza z mleka”- oglądanie filmiku. Samodzielne wykonania eksperymentu w domu.

6.  PAMIĘTAJ !! „Pij mleko! Będziesz wielki”

Do zobaczenia moje przedszkolaki
Mocno was ściskam,
Wasza Pani Kinga