Praca zdalna, piątek 27.03 (grupa 1)

Piątek: Często myjemy ręce

Cel zajęcia:  dziecko wie dlaczego należy myć ręce i potrafi to poprawnie wykonać

• Dlaczego nie możemy się spotykać w przedszkolu i powinniśmy siedzieć w domu?
  • Obejrzyj filmik o tym jak właściwie myć ręce z myszką w paski i dlaczego to takie ważne
  • Posłuchaj piosenki o myciu rąk
    • Instrukcja mycia rąk
  • Wspólnie z mamą lub tatą umyj w łazience rączki zgodnie z podaną wcześniej instrukcją
  • Posłuchaj rymowanki i jeśli możesz to naucz się jej na pamięć:Kto o swoje zdrowie dba, myje ręce tak jak Ja

Pokoloruj pięknie obrazek – nazwij przedmioty które służą do mycia

Drogie Dzieci

Przed nami sobota i niedziela – dni w czasie których nuda może może Wam nieco bardziej doskwierać. Poproście Rodziców o zrobienie ciastoliny. Poniżej przedstawiam prosty przepis na wspaniałą ciastolinę.

Przeszukajcie kuchenne szafki i przygotujcie:

• 2 szklanki mąki
  • 1 szklankę soli
  • 2 szklanki wody
  • 2 łyżki oleju
  • 1 łyżka kwasku cytrynowego
  • może być cukier wanilinowy żeby ładnie pachniało

Jeśli chcemy aby ciastolina była kolorowa to do wody dodajemy barwnik  (1-2) spożywczy w wybranym kolorze. Jeśli nie mamy takiego barwnika to dodajemy kakao lub np. sok z czerwonego  buraka lub kurkume.

Jak widzicie składniki są łatwo dostępne, a ich łączny koszt wyniesie mniej niż 5 zł!

Podane składniki mieszamy. Powinniście otrzymać ciasto podobne do naleśnikowego. Umieśćcie je w garnku i podgrzewajcie na małym ogniu, cały czas mieszając, aby nie przywarło do dna. Gdy masa zacznie odchodzić od ścian garnka i formować się w zbitą kulę to znak, że ciastolina gotowa. Dajcie jej chwilę ostygnąć.

Życzę Wam miłej zabawy  i do usłyszenia w poniedziałek!!!

Pozdrawiam gorąco, tęsknie za Wami.

Pani Bożenka