Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość. W naszym przedszkolu odbyła się 14 listopada. Od wielu dni trwały przygotowania, w które dzieci były bardzo zaangażowane.
Uroczystość rozpoczęły występy dzieci, które zaprezentowały przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości z nich był to pierwszy, bardzo ważny występ, więc niektórym towarzyszyła duża trema. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Lucynę Szynal.
Również Rodzice postanowili nagrodzić wysiłek swoich pociech. W podziękowaniu za piękny występ przedstawili dla nich wesołą aranżację wiersza Juliana Tuwima pt. “Rzepka”. Śmiechu było co niemiara, a wszyscy w radosnych humorach stwierdzili, że są wzajemnie z siebie dumni: Rodzice z dzieci i dzieci z Rodziców.