Światowy Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu

25. 11 nasze przedszkole obchodziło Światowy Dzień Pluszowego Misia. Już od samego rana wszystkie dzieci przychodziły ze swoimi ukochanymi pluszowymi niedźwiadkami. Choć wyglądem różnią się od siebie, to każdy pluszak jest symbolem dobra, ciepła, miłości czyli tego, czego tak naprawdę pragniemy na co dzień. Nic dziwnego,że właśnie te zabawki najczęściej są wybierane, jako maskotki uświetniające różne wydarzenia. Pomysłów na zabawę było co niemiara; konkursy, zagadki, gry, Czytaj dalej.

Teatrzyk cieni Czarodziejski młyn

Dziś w naszym przedszkolu gościł teatrzyk cieni. Dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. “Czarodziejski młyn”. Spotkanie było wielką atrakcją i okazją do bezpośredniego kontaktu z prawdziwą grą aktorską. Wykorzystanie efektu cienia nadało oryginalności temu przedstawieniu, które odnosiło się do wydarzeń przedstawionych w Biblii. Dzieci dowiedziały się, że nie wszystko można kupić za pieniądze. Są wartości, których nie można zdobyć poprzez wróżby lub czary. Serdecznie dziękujemy za tak pouczającą opowieść.