Wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie

20 maja 2015 roku dzieci naszego przedszkola udały się autokarem do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Klikowskiej w Tarnowie. Celem naszej wycieczki było zapoznanie z pracą strażaków oraz ukształtowanie świadomości znaczenia i charakteru ich pracy. Rozpoczęliśmy od zwiedzania budynku straży pożarnej, zapoznaliśmy się z przedmiotami znajdującymi się tam oraz ich przeznaczeniem: piły, bosaki, nożyce, deska ratunkowa, torba medyczna i jej wyposażenie, umundurowanie; buty, hełmy, ubrania z odpowiednim atestem, czujki ruchowe, krótkofalówki itp. Oglądaliśmy wyposażenia samochodu strażackiego: węże, pompy, zbiornik na wodę.
Oprowadzający nas tatuś Filipka zaznaczył dzieciom o niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Zaprezentowano nam akcję gaszenia płonącego telewizora oraz sposobu dostania  się do płonącego wieżowca na pożarniczej drabinie. Ponadto wzbogaciliśmy wiedzę na temat zachowania się w płonącym pomieszczeniu, utrwaliliśmy numery służb specjalnych oraz sposób prawidłowego meldunku w razie wypadku. Na zakończenie naszej wycieczki podziękowaliśmy za wszelkie możliwe atrakcje i odblaskowe opaski.

Drugim punktem naszej wycieczki był przyjazd do Centrum Zabaw Dziecięcych “Figle- migle”- szereg atrakcji oraz zabawy na wewnętrznym placu zabaw wyposażonym w suchy basen z kulkami oraz różnorodne zjeżdżalnie, tory przeszkód, jazdy samochodami dały upust naszej energii. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

Dziękujemy panu Tomaszowi Bańdurowi za pomoc w zorganizowaniu wycieczki do straży pożarnej.