Święto flagi w przedszkolu

                                                    “Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,
                                                     A na tej fladze- biel jest i czerwień…”

 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste.  Po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta w przedszkolu. Ubrani w odświętne stroje odśpiewaliśmy wspólnie hymn i wyrecytowaliśmy “Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy.
Zastanawialiśmy się, za co kochamy naszą ojczyznę, a nasze wypowiedzi podsumowaliśmy radosną piosenką “Polska, biało- czerwoni”. Po czym wszyscy z biało- czerwonymi chorągiewkami przeszliśmy pod Pomnik Pamięci Poległych. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do własnego kraju oraz promuje się polskie symbole narodowe. Budzenie zaciekawienia dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi z pewnością pozwoli im pogłębić emocjonalny stosunek do swojej ojczyzny.