Światowy Dzień Ziemi

Z okazji Światowego Dnia Ziemi dzieci z naszego przedszkola w środę 22.04.2015 roku brały czynny udział w sprzątaniu terenu nieopodal przedszkola.
Dzięki temu, że pogoda nam dopisała przedszkolaki miło spędziły czas na świeżym powietrzu, edukując się ekologicznie i przyczyniając do upiększania naszej okolicy. Obchody tego dnia miały na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie wszystkim mieszkańcom naszego globu problemów związanych z ekologią.
W naszym przedszkolu cały ten tydzień był “ekologiczny”. Dzieci dowiedziały się, dlaczego należy segregować śmieci i jak się to robi. Ponadto wspólnie z rodzicami, dzieci przygotowały prace na konkurs plastyczny zatytułowany “Dbamy o Ziemię, naszą Planetę”. Piękne i pomysłowe prace plastyczne z nietypowych materiałów zostały wyeksponowane w bibliotece publicznej w Szynwałdzie.

Dziękujemy autorom tych prac i ich rodzicom za zaangażowanie się i współpracę w propagowaniu świadomości ekologicznej swoich pociech.