Obchody Święta Konstytucji 3 maja

W sobotę 2 maja odbyły się obchody Święta Konstytucji 3 maja. Mieszkańcy Gminy Skrzyszów mogli wziąć udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny tym razem w Łękawicy. Po zakończeniu nabożeństwa zaproszeni goście przeszli pod miejscowy pomnik, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Okolicznościowa akademia w wykonaniu młodzieży ze szkoły w Łękawicy oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu orkiestry dętej uświetniły obchody tegoż dnia. Na zakończenie uroczystości goście, delegacje szkół i przedszkoli z terenu Gminy Skrzyszów złożyli pod pomnikiem Bohaterów Walki o Niepodległość Polski wiązanki kwiatów.
Przedszkole Publiczne w Szynwałdzie zaprezentowała delegacja dzieci wraz z panią dyrektor. Dziękujemy rodzicom Witolda K. Ewy M. i Radosława T. za podwiezienie dzieci na uroczystość.