Piosenka na ludowo

22 kwietnia 2015 roku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Ludowej dla przedszkolaków. Celem konkursu było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą ludową naszego kraju oraz popularyzacją piosenek z różnych regionów Polski. W zmaganiach konkursowych z naszego przedszkola wzięło udział troje dzieci pięknie prezentując przygotowany repertuar.

Mali wokaliści przygotowywali się do swoich debiutów z wielką starannością. Maja O. zaśpiewała piosenkę “Czerwone jagody”, Filipek B. i Franiu P. zaprezentowali utwór “Krakowiak”. Dzieci wykazały się nie tylko melodyjnością, cudnymi głosami, ale także barwnymi ludowymi strojami, które dodatkowo dodawały oprawy artystycznej całemu konkursowi.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a przybyłym przedszkolakom i ich rodzicom dziękujemy za obecność, która na pewno pozostanie w pamięci nas wszystkich.