Prezentacja okazów przyrodniczych

Dnia 13 kwietnia 2015 roku w naszym przedszkolu odbyła się prezentacja okazów przyrodniczych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ryglicach im. prof.Czesława Majorka.

Pierwszym punktem tego spotkania było przedstawienie dzieciom podstawowych zasad udzielenia pierwszej pomocy. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe. Ratownik medyczny przedstawił etapy postępowania w razie omdlenia lub zasłabnięcia (pozycja boczna, resuscytacja krążeniowo- oddechowa). W dalszej części tego spotkania dzieci miały możliwość bezpośredniej obserwacji zaprezentowanych okazów przyrodniczych: owady, gady, pajęczaki.
Zaprezentowane owady to: paź niebieski, pawica olbrzymia, paź zielony, chrząszcz goliat i karaczany madagarskie. Do zapezentowanych gadów należały: żółw czerwonolicy,wąż mleczny, agamy brodate, do pajęczaków: ptasznik olbrzymi, skorpion heterometrus. Najciekawszym okazem były świnki morskie. Ponadto dzieci miały możliwość oglądania pięknych okazów muszli ślimaków morskich i kamieni półszlachetnych.

Dziękujemy zaproszonym gościom za prezentację ciekawych okazów przyrodniczych.