Zajęcie otwarte w grupie Jeżyków

29 listopada w grupie Jeżyków odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców pt. “Jak jesień i zwierzęta przygotowują się do zimy?”. Było to zajęcie rozwijające mowę oraz myślenie logiczno- matematyczne. Dzieci brały aktywny udział, podejmując się wyzwań w kolejnych zadaniach. Rodzice mieli okazje na lepsze poznanie swojego dziecka na tle jego grupy rówieśniczej. Na początku zajęć wysłuchaliśmy utwór “Pajacyk Fik- Myk szuka mieszkania”, a następnie dzieci udzielały odpowiedzi na pytania nauczyciela, utrwalając zdobyte wiadomości. Kolejnym zadaniem było przyporządkowanie ilustracji zimowych mieszkań do odpowiednich zwierząt. Były również elementy matematyczne, w których dzieci utrwalały liczenie w zakresie 7. Na zakończenie zajęcia przedszkolaki projektowały “szal dla Pani Jesieni”. Na koniec zaprosiliśmy rodziców do wspólnej zabawy.