Szkoła pamięta

Społeczność naszego przedszkola odpowiedziała na apel Ministerstwa Edukacji i Nauki i włączyło się do akcji “Szkoła pamięta”. Jej celem jest kultywowanie pamięci o bohaterach, szczególnie tych, którzy związani byli z historią naszego regionu. W ramach tego przedsięwzięcia dzieci wykonały stroiki cmentarne oraz odwiedziliśmy lokalne miejsca pamięci: pomnik poległych z czasów I i II wojny światowej, mogiła rozstrzelanych żołnierzy oraz cmentarna krypta, w której pochowany jest patron naszego przedszkola- ks. Prałat Aleksander Siemieński. Nie zabrakło modlitwy, chwili zadumy, historycznych wspomnień oraz zapalenia zniczy. Dzięki takim działaniom staniemy się bardziej wrażliwi na potrzeby pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej Małej Ojczyzny.