Praca zdalna środa, 03.03 2021

Temat: Co dodać do mleka?

Cele: Kształtowanie umiejętności koncentracji uwagi na zadaniu i umiejętności samodzielnego planowania pracy.

Rozwijanie kreatywności w zabawach z użyciem produktów mlecznych.

Witam wszystkich serdecznie! Zapraszam do miłej zabawy.

  1. “Płatki śniegowe? Nie do jedzenia”- zabawa sensoryczna. Przygotujcie różne rodzaje płatków śniadaniowych, rozsypcie na tacy. A teraz je pooglądajcie, powąchajcie, popróbujcie, sprawdźcie, które wam najbardziej smakują. Następnie posegregujcie do miseczek według rodzaju.
    A po tym będzie pora na mleczne pyszności! Poproście mamusię, żeby wybrane płatki zalała pysznym mleczkiem. Nie zapomnijcie o umyciu rąk przed jedzeniem. Smacznego!
  2. “Co to takiego?”- zabawa rozwijająca twórcze myślenie. Proszę ułożyć z okrągłych płatków śniadaniowych jedno wybrane zwierzątko z tych, o których rozmawialiśmy wczoraj w przedszkolu? Które sobie z nich zapamiętałeś? (krowa, koza, owca)
    Wybierz z poniższych obrazków przynajmniej jedno takie, które daje człowiekowi mleko.
Krowa I Kurczak, świnia I Kura, Kogut I Owca | Premium Wektor


3. Dzisiaj będziemy wykonywać pracę plastyczną techniką origami.

Na początku przygotujcie sobie 2 kartki białe A4 i 1 czarną A4, kredki, pisaki, klej i nożyczki.

Na początku Rodzic narysuje Tobie kółka o różnej wielkości, wytniesz je i pozaginasz na pół. Głowa krowy jest podobna do dużej gruszki, może sam potrafisz ją narysować? Ułóż połowy kół na kartce w odpowiednich miejscach tworząc obrazek krowy. Możesz skorzystać z przykładowego obrazka. Następnie narysuj czarne łatki oraz pozostałe elementy; oczy, język, nozdrza, szyję, nogi, ogon.
Na zakończenie możesz dorysować trawkę, kwiatki, słoneczko i chmurki.

A pamiętasz jak robi krowa? Muuuu !!!

Miłej zabawy!

Pochwal się pracami: ułożonym z chrupek zwierzątkiem i krową.