Praca zdalna czwartek, 10.12 2020

Temat: Zima gra na soplach.

Cele: Zapoznanie z instrumentem perkusyjnym- dzwonkami chromatycznymi, rozwijanie muzycznych zdolności twórczych.

Kochani! Dzisiaj zapoznamy się z instrumentem muzycznym.

1. Spójrzcie na obrazek poniżej, przedstawiający dzwonki chromatyczne.
To instrument perkusyjny melodyczny- to znaczy, że zagramy na nich melodię, a także rytm. Ma płytki w dwóch kolorach. Wiecie, jakie to kolory? (białe i czarne) Te płytki są przymocowane do drewna metalowymi gwoździami. Pod każdą płytką znajduje się gąbka, która jest potrzebna, żeby dzwonki nie wydawały zbyt głośnego dźwięku. Na dzwonkach nie możemy grać palcami, potrzebne są do tego pałeczki.

CYMBAŁKI DZWONKI CHROMATYCZNE 27 TONOWE DREWNIANE 7076253601 - Allegro.pl

Mogą być też kolorowe dzwonki.

Cymbałki Kolorowe Dzwonki Chromatyczne Drewniane Viga Toys - INSTRUMENTY  DLA DZIECI | Ceny i opinie - Maludas.pl

Czy ktoś z Was ma takie dzwonki w domu? Jestem pewna, że nazywacie je jednak inaczej. Tak, większość osób nazywa je cymbałkami, ale prawidłowa nazwa tego instrumentu to dzwonki.

Zapraszam do próby grania na dzwonkach za pomocą tej strony internetowej:

2. Powtórzmy naszą piosenkę o św. Mikołaju. Przecież wkrótce nas odwiedzi! Zaśpiewajcie wspólnie z dziećmi z nagrania.

3. Na koniec proszę pokolorować rysunek zgodnie z podanym wzorem

Dziękuję za dziś,