Praca zdalna czwartek, 03.12.2020

Temat: Niespodzianka dla Świętego Mikołaja.
Cele: Rozwijanie ekspresji ruchowej, kształtowanie umiejętności odczuwania „mikołajkowego” nastroju podczas zabaw muzycznych.

Zastanawialiście się kiedykolwiek, czy św. Mikołaj również chciałby otrzymać prezent? Naszym prezentem będzie zaśpiewana dla niego piosenka, której ostatnio się uczyliśmy. Uroczyście mu ją zaprezentujemy, kiedy spotkamy się w przedszkolu. Posłuchajcie jej.

Pamiętacie jakie wykonywaliśmy ruchy w trakcie jej śpiewania? Zaśpiewajcie ją, odpowiednio się przy tym ruszając.

Kiedy wrócimy do przedszkola św. Mikołaj na pewno zechce się z nami spotkać, by każde dziecko obdarować prezentem.

Na koniec proponuję zabawę „Cichutko na paluszkach”, której celem jest usprawnianie stóp. Dzieci chodzą boso po okręgu. Kiedy rodzic gra na dzwoneczku, chodzą na palcach. Gdy przestaje grać, chodzą  na całych stopach.

              Życzę miłej zabawy.