Praca zdalna poniedziałek, 01,06 (grupa 3)


Temat: Dzień Dziecka -święto wszystkich dzieci.

  Cele: Doskonalenie umiejętności wypowiadania się na własny temat.
           Uwrażliwienie na innych, szukanie różnic i podobieństw.

 1 czerwca, wszystkie dzieci mają  dziś swoje święto – Dzień Dziecka.

Kochane Dzieci witam Was gorąco i serdecznie w tym świątecznym „Dniu Dziecka” dla Was Wszystkich przygotowałam kilka niespodzianek. Nie możemy się spotkać,  ani pobawić, pograć, porozmawiać, wiecie dlaczego? Dlatego zmuszeni jesteśmy kontynuować naszą naukę zdalnie przez internet. Rozpocznijmy nasze spotkanie, oto pierwsza propozycja.

Posłuchajcie, piosenki o dzieciach. O czym śpiewano w piosence, żeby wszystkie dzieci były jakie? szczęśliwe.

Drogi Rodzicu przeczytaj dziecku poniższe zagadki. Dzieci zgadują o kim jest mowa:

Pałeczkami ryż zjada, legendy o smokach opowiada,
 ma skośne oczy i żółtą skórę, jego kraj
Otoczony jest Wielkim Murem (Chińczyk)


Gdy czas na łowy to igloo buduje,
 uczy swego synka, jak się poluje (Eskimos)

Gdy świętuje, chodzi w pióropuszu,
 fajkę pokoju pali, by dodać sobie animuszu. (Indianin)

Na sawannie urządza polowanie,
 już z daleka słychać tam-tamów granie. (Afrykańczyk)

Indianie mówią o nas „Biała twarz”,
 zajrzyj do lusterka i już go masz! (Europejczyk)

 Bardzo dokładnie oglądnijcie obrazki, przedstawiający dzieci z różnych kontynentów. Odpowiedzcie na pytania.


 Powiedz, jakie cechy wyglądu i ubioru mają dzieci mieszkające na innych kontynentach?
 Odszukaj dzieci z zagadek na obrazkach.
Wymień różnice między dziećmi (kolor skóry, kształt oczu itd.).
 Odszukaj cechy wspólne – mają  kolor oczu, włosów taki  jak ja, są tego samego wzrostu, itp. Wyciągnięcie wniosku: Każdy jest wyjątkowy i chce być szczęśliwy, kochany.
 

Przygotujcie dwie drewniane łyżki, mogą być drewienka lub dwa duże klocki, będą nam potrzebne do wygrywania rytmu piosenki. Ale zanim zaczniemy grać najpierw jej posłuchajcie, dopiero teraz możecie włączyć się  do grania, powodzenia!

Wybierz obrazki, pokoloruj.

Jedynkowe koty przygotowały dla dzieci moc niespodzianek i prezentów. Pan Piórko pisze dziwne bajki, a marzenia dzieciaków pomaga spełnić złota rybka. Do zabawy przyłączają się nawet straszydła ze strychu. Na specjalne wydanie programu przybyły także śpiewające Fasolki.

https://abc.tvp.pl/18597055/dzien-dziecka

Ułóż zabawki w odpowiednim miejscu..
http://scholaris.pl/resources/run/id/102260

Kolorowanka  „Dzieci świata”
https://miastodzieci.pl/kolorowanki/dzieci-swiata/
Kolorowanka „Dzień Dziecka”
https://miastodzieci.pl/kolorowanki/dzisiaj-dzien-dziecka/

Zadanie dla dzieci 5 letnich KP4, 25a i 25b

Zadanie dla dzieci 4 letnich KP2, 41

 Na koniec naszego spotkania poćwiczmy troszkę, Ruch to zdrowie

W dniu tak pięknym i radosnym, życzę Wam Kochane dzieci sercem całym, radości, zdrowia, uśmiechu na twarzy i spełnienia wszelkich marzeń. Ściskam każdego i mocno przytulam. Wyrośnijcie na mądrych, dobrych, wspaniałych, życzliwych ludzi. A teraz już tylko świętujcie. Poniżej czeka na Was nagroda- wystarczy wydrukować.                                                                                                                                                        Pani Ania

Bardzo proszę o zapoznanie dzieci z katechezą: