Praca zdalna piątek, 29.05 (grupa 1)


Temat kompleksowy:  Warzywa i owoce na naszym talerzu
Temat dnia:  Tańczące witaminki

Cel zajęcia:  kształcenie wrażliwości muzycznej oraz wrażliwości słuchowej; rozbudzanie zainteresowń grą na instrumentach

Kochani!!!
To już nasze ostatnie majowe spotkanie, a po niedzieli rozpoczniemy przedwakacyjny miesiąc-  czerwiec. Mam nadzieję, że będzie on słoneczny i ciepły. A dzisiaj ponownie bedę Was zachęcać do zawarcia przyjaźni z witaminkami ukrytymi w warzywach i owocach oraz do dużej ilości ruchu, który jak pamiętacie jest najważniejszym elementem zdrowia.

Zapraszam Cię teraz na zajęcia rytmiczno – ruchowe z liczeniem

Pięknie ćwiczyłeś dlatego w nagrodę będziesz mógł zagrać na różnych instrumentach i stworzyć muzykę do znanego utworu pt. ,,Muzykant,,. Jesli chcesz pozycz od mamy metalową łyzkę i garnek . Dołącz do orkiestry.

https://www.buliba.pl/nasze-gry/piosenki-i-zabawy-muzyczne/gra-orkiestra.html

Posłuchaj piosenki pt. ,,Witaminki,,- powiedz dlaczego Jasiu był mizerny ,  chudy i słaby?

Zjadanie warzyw i owoców sprawia , że mamy dobry wzrok i pamięć- sprawdź te umiejętnosci w zabawie memory. Teraz okaże się czy zjadasz odpowiednią ilość warzyw i owoców. Pamiętasz- 5 porcji dziennie

https://www.miniminiplus.pl/warzywne-opowiesci/gry/pamietaczek-warzywne-opowiesci

 Czy chcesz zobaczyć jak witaminki zachowuja się w twoim organiźmie.  Zobaczysz to w prostym eksperymencie. Możesz w nim wykorzystać kilka barwników, nie tylko jeden jak w przykładzie. Krople barwników to  witaminki,  które ukryte są w warzywach i owocach. Potrzebny będzie również olej, trochę wody i tabletka  musujaca np. wapno lub witamina C.

Zrób własną lampę lava w domu!

Ten prosty domowy eksperyment na pewno zachwyci wszystkich członków rodziny!

Opublikowany przez Newsner Polska Środa, 20 maja 2020

Wykonaj z dowolnych owoców lub warzyw witaminkowego węża- oczywiście zjedz go potem.

Pokażcie mi swoje witaminkowe zabawy. Miłej niedzieli i do zobaczenia w poniedziałek. Mam dla Was niespodziankę!!!                                             

                                                                                                       Buziaki.
Pani Bożenka