Praca zdalna środa, 27.05 (grupa 1)

  Temat kompleksowy:  Warzywa i owoce na naszym talerzu.
Temat dnia:  Owocowa olimpiada

Cel zajęcia:  wdrażanie do samodzielnego tworzenia prostych kompozycji i form kostrukcyjnych; kształtowanie świadomości zdrowotnej

Drogie przedszkolaki!
Mam nadzieję, że wczorajszy dzień przyniósł Waszym Rodzicom wiele radości i że spędziliści go świetnie się bawiąc. Widziałam zdjęcia i Wasze słodkie buziaki na policzkach Rodziców. Dzisiaj zapraszam Was do Owocowa , gdzie czekają na nas różne owoce.

Posłuchaj piosenki pt. “Mundial w Owocowie”- powiedz:

-jakie owoce brały udział w meczu
– wymień swoje ulubione owoce

Jakie potrawy można przygotować z owoców- wymień je i dodaj nazwę potrwy, którą przygotujesz z Rodzicami

Wykonaj jeden, wybrany owoc techniką zademonstrowaną w poniższym linku

Zapraszam Cię do zabawy oddechowej pt. “Sędzia stój”- wykonaj pomoc do zabawy z gumowej rekawiczki, trestki oraz plastykowego kubeczka i baw się dmuchając w trestkę. Rękawiczka powinna napełnić się powietrzem. Ozdób ją, dorysowując mazakiem oczy, nos, usta, włosy.

W tym tygodniu mocno pada i jest bardzo brzydka pogoda , która utrudnia wychodzenie na dwór. Jeśli Ci się nudzi poproś rodzica o wykonanie domowej ciastoliny. Możesz z niej ulepić różne owoce i warzywa.

Przepis na domową ciastolinę
Składniki potrzebne do wykonania ciastoliny:
– 2 szklanki mąki pszennej
– 1 szklanki soli
– 2 szklanki wody
– 2 łyżki oleju
– 2 łyżki kwasku cytrynowego
– 1 cukier waniliowy
– barwniki do jajek, farby lub barwniki naturalne, np. koncentrat buraczany

Wymieszaj wszystkie składniki. Otrzymasz masę o konsystencji ciasta na naleśniki. Delikatnie gotuj przygotowaną masę ciagle miesząjąc łyżką aż do jej zgęstnienia. Powinna powstać zwarta kula ciasta. Wystudź i możesz się bawić. Powodzenia!!!

                                                                                              Do jutra.
Pani Bożenka