Praca zdalna, piątek 22.05 (grupa 1)

Temat kompleksowy:  Święto rodziny
Temat dnia:  Macie wspaniałe dzieci
Cel zajęcia:  wprowadzanie w świat norm i wartości moralnych, rozwijanie wrażliwości na wartości; kształcenie wrażliwości muzycznej

Przedszkolaki!!!
Jesteście wspaniałymi dziećmi swoich Rodziców. To Oni kochają Was najbardziej  na świecie, zawsze- nawet gdy coś zmajstrujecie. Dzisiaj ,ale nie tylko , pokażemy że jesteście  im wdzięczni za trud i poświęcenie, pokażemy, że się postaracie zachowywać tak aby byli z Was dumni.

Posłuchaj bajki muzycznej pt. ,,Ptasie przygody: Mama Dudka i Dudek,, 

           Powiedz :

– czy podobało Ci się zachowanie dudka? Co Ci się nie podobało?
– czy mama była zadowolona z zachowania swojego synka?
-czego mama uczyła ptaszka?
-co zrobił ptaszek?
– kto ciebie uczy jak się powinieneś zachowywać?

Zapraszam Cię teraz na ćwiczenia z liczeniem W PODSKOKACH- wykonuj polecenia zawarte w zabawie

Poćwicz teraz swój wzrok- nazwij członków rodziny i wskaż kogo nie powinno być na obrazku

https://view.genial.ly/5ebdb5c34a81770d9df4cbde/interactive-image-zabawa-rozwijajaca-spostrzegawczosc

Posłuchaj piosenki o sprzątaniu pt. ,, Posprzątajmy razem bałagan w pokoju,, . Po zajęciu posprzątaj swój pokój aby Rodzice mieli trochę wolnego czasu. Wykonuj to zadanie codziennie- pamiętaj, że tata i mama to nie są roboty do sprzątania .

Na zakończenie dzisiejszego spotkania proponuję Ci rodzinną zabawę w robienie ogromnych baniek mydlanych.

Ogromne bańki mydlane – potrzebujemy:
– płyn do mycia naczyń
– woda
– gliceryna (do kupienia w aptece)
– akcesoria do puszczania baniek (wieszak, butelka, trzepaczka do jajek, słomki, sznurek itp.)
Płyn do naczyń oraz wodę bardzo delikatnie mieszamy w proporcji 1:10 (jedna część płynu na 10 części wody), następnie dodajemy kilka kropel gliceryny (zwykle w przeliczeniu otrzymujemy 1 litr mieszanki na 1 łyżeczkę gliceryny).

Cukrowe bańki mydlane – potrzebujemy:
– ciepła woda
– płyn do mycia naczyń
– cukier puder
W głębokim naczyniu delikatnie wymieszać 1 litr ciepłej, 2 łyżki płynu do mycia naczyń i 1 łyżkę cukru pudru.

Bańki mydlane – potrzebujemy:
– płyn do mycia naczyń
– płyn do mycia podłóg
W głębokim naczyniu wymieszać 4 łyżki płynu do naczyń i 3 łyżki płynu do podłóg.

Warto wiedzieć, że:

Gliceryna nie jest składnikiem niezbędnym, ale warto się w nią zaopatrzyć, ponieważ to dzięki niej bańki są tak kolorowe, sprężyste i bardziej wytrzymałe. Płyn do baniek mydlanych dzień przed użyciem dobrze jest włożyć na noc do lodówki. Zanim jednak z niego skorzystamy trzeba go doprowadzić do temperatury pokojowej. Bańki dobrze puszczać w pochmurny dzień, najlepiej po deszczu i burzy, kiedy powietrze jest wilgotne. Piana przeszkadza w robieniu ładnych, dużych baniek. Ostrożnie maczajcie akcesoria do robienia baniek w płynie, a gdy na tafli pojemnika z płynem wytworzy się piana, należy ją zgarnąć.

Pamiętaj aby powtórzyć naszą niespodziankę dla mamy i taty- po niedzieli przedstawimy ją Rodzicom

https://www.lulek.tv/gry/darmowe/wierszyk-dla-rodzicow-91

                                                                  Dobrej zabawy i do usłyszenia.     
Pani Bożenka