Praca zdalna poniedziałek, 18.05 (grupa 1)

Temat kompleksowy:  Święto rodziny.

Temat dnia: Moja wesoła rodzinka

Cel zajęcia: wzmacnianie więzi emocjonalnej z rodziną, wdrażanie do zasad zgodnego współżycia rodzinnego

Witajcie kochani!!!

Rozpoczynamy dzisiaj szczególny tydzień, pełen niespodzianek szczególnie dla naszych Rodziców. w tym tygodniu  często będziemy ich prosić aby zostawili nas na chwilę samych przed komputerami. Dlaczego tak będzie przekonacie się za chwilę. A teraz wesoła piosenka – powitanka.

Słuchając piosenki  pt. ,, Przywitajmy sie wesoło,, -klaszcz w ręce, tup nogami, biegaj jak konik zawsze wtedy , gdy zachęca Cię do tego tekst piosenki

Ułóż puzzle-opowiedz co widzisz na obrazku i o czym on jest.

https://puzzlefactory.pl/pl/puzzle/graj/dla-dzieci/237922-rodzina-puzzle

Posłuchaj opowieści pt. ,,Moja rodzina,, –  Profesora Szymona i powiedz:

               – kto wchodzi w skład Twojej Rodziny- z ilu osób ona się składa?

               – jak ma na imię tata, mama, siostra, brat, babcia , dziadek?

              – czym zajmuje się mama a czym tata?

              – jak ma na imię siostra lub bart- kto z Was jest starszy a kto młodszy?

             – jak spędzacie wolny czas- co lubicie robić razem?

https://www.youtube.com/watch?v=u28atnroqrY
Posłuchaj piosenki pt. ,,Moja wesoła rodzinka,,  czy ta rodzinka jest podobna do Twojej?

Poćwicz swój język i buzię  z Magdą – aktorką Teatru Itakzagramy – wykonuj ćwiczenia które Ci zaproponuje.

Poproś Rodzica aby załączył poniższy link-Ty kliknij w chorągiewkę z serduszkiem i poproś aby Rodzice wyszli z pokoju- wysłuchaj wiersza i spróbuj nauczyć się go na pamięć. aby powtórzyć ćwiczenie , kliknij w zieloną strzałkę i ponownie w chorągiewkę z serduszkiem. W tym tygodniu to ćwiczenie będziemy powtarzać każdego dnia więc nie martw się, że na razie słabo Ci idzie.

https://www.lulek.tv/gry/darmowe/zamek-233
Na koniec dzisiejszego spotkania narysuj tyle dużych kółek ile osób liczy Twoja Rodzina. Każde kółko to czyjaś  głowa- dorysuj oczka, nosek, buzie, włosy i rumieńce poszczególnym osobom. Dobrej zabawy- całuski i do jutra. Pa,pa.                                     Pani  Bożenka