Praca zdalna wtorek, 12.05 (grupa 2)

Temat dnia: Jak powstaje książka?
Cel: – ćwiczenie stosunków przestrzennych,  ćwiczenie lateralizacji, doskonalenie myślenia przyczyno- skutkowego

Witajcie Przedszkolaki
Strasznie za Wami już tęsknię, myślę, że wy za mną też J Jak się dzisiaj czujecie? Myślę, ze wszyscy się już obudzili. Jeśli tak, to zaczynamy. W tym tygodniu będziemy rozmawiać o książkach i muzyce. Będziemy się dużo ruszać i wspólnie bawić. Zaczynamy!

  • Poranna rozgrzewka!

 Interaktywna gra ruchowa dla dzieci.

https://view.genial.ly/5e8f24d6602d4b0e2631178e

  • Zajęcia dydaktyczne „Jak powstaje papier?”- Uważnie słuchaj i odpowiadaj na pytania.
  • Wypełnianie tabeli według kodu, kształtu- gra interaktywna.

https://view.genial.ly/5eb13a9afce0030d382654f0

  • Różne rodzaje książek- selekcjonowanie.

Posegreguj swoje książeczki, które zgromadziłeś w domu. Zacznij od segregowania książek od największej do najmniejszej. Później spróbuj posegregować od najgrubszej do najcieńszej. Policz ile udało ci się już zgromadzić książek. Poproś mamę lub tatę, żeby przeczytał ci jedną, wybraną przez ciebie książeczkę, spróbuj narysować rysunek, który będzie przedstawiał co wydarzyło się w wysłuchanej opowieści.

  • Dzieci 5l- wykonanie KP 6,7, 9
  • Dzieci 4l – wykonanie KP 32
  • Zabawa ruchowo muzyczna- ćwicząca stosunki przestrzenne.

Czekam na wasze zdjęcia z dzisiejszego dnia.
Do usłyszenia w czwartek,
Pani Kinga