Praca zdalna piątek, 08.05 (grupy 3)

Temat: Idziemy do biblioteki.
   Cele: Zapoznanie dzieci z zasadami działania biblioteki: wypożyczanie, oddawanie.
             Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej.

  1.Dzisiejsze spotkanie rozpoczniemy od przypomnienia i utrwalenia sobie poznanej piosenki „Jestem książką”. Potrafisz wymyśleć swoją zabawę ruchową do tej melodii. Zwróć uwagę, że melodia jest wolna i spokojna. Zaproś brata, siostrę lub mamę do zabawy.  


 2.Tematem naszego dzisiejszego spotkania, jest poznanie charakteru pracy w bibliotece i specyfiki działania biblioteki. Pamiętacie zapewne jak byliśmy w Bibliotece Publicznej w Szynwałdzie. Dla pogłębienia i utrwalenia wiadomości, przypomnijmy sobie niektóre ważne rzeczy oglądając edukacyjny film.
Prezentacja multimedialna, krok po kroku zanim książki trafią do biblioteki. Sposób wypożyczania książek w bibliotece. Zwróćcie uwagę na etapy wypożyczania.


-jak myślicie, czy książki w bibliotece mają swoje miejsca?
 -czy są jakoś uporządkowane?
 – za książki w bibliotece trzeba płacić?
 -w jaki sposób trzeba dbać o książki?
  – dlaczego należy dbać o książki?


 3. Wykonaj zadanie w KP4, s.8a
                                          KP4,s.9a (dzieci 5 letnie)
                                          KP2,s. 32 (dzieci 4 letnie)
 4. Obejrzyj film w jaki sposób chłopiec poukładał książki w swojej domowej bibliotece.
„Pomysłowy wnuczek”
Lub  „Świnka Peppa w bibliotece”


    5.Propozycje ćwiczeń do wesołej muzyki. Postaraj się trochę poruszyć w domu, do zabawy zapraszam.

 6.Dla chętnych dodatkowe zadanie matematyczne Posługiwanie sią paluszkami ( na odejmowanie w zakresie 10 )

 

7. Zaprojektuj okładkę do ulubionej książki- postaraj się o szatę graficzną, by była ładna i  kolorowa. Jej wygląd ma zachęcić do czytania. Pochwal się swoim pomysłem na zdjęciu. To już koniec naszych książeczkowych spotkań. Zapamiętaj Książka to klucz do wiedzy, by ją zgłębić musisz przeczytać dużo książek. Miłego weekendu.
                                                                                                                                             Pani Ania