Praca zdalna czwartek, 07.05 (grupy 1)

Temat kompleksowy:   Jak urosnę- zostanę strażakiem

Temat dnia:  Znam numery alarmowe

Cel zajęcia: odwzorowywanie prostych regularności i układów; rozumienie potencjalnych zagrożeń oraz świadome unikanie ich.

Dzieciaki!!!

Wasze wczorajsze laurki były przepiękne, myślę że nawet uczniowie nie potrafiliby takich zrobić.  Na dzisiejszych zajęciach dowiemy się jakich sytuacji musimy unikać, aby nie doszło do nieszczęścia, a jeżeli już coś złego się wydarzy jak należy wezwać pomoc. Czeka Was trudne zadanie.

Posłuchaj piosenki pt. ,, Pali się! ,,- powiedz dlaczego zapalił sie dom i las? Czy udało Ci się zapamiętać numer straży pożarnej.

Obejrzyj film  pt. „Bezpieczne zachowania” i odpowiedz na pytania:
– w jakich sytuacjach wzywamy pomoc ?
– na jaki numer możemy dzwonić kiedy coś złego się dzieje?
– czy możemy się bawić w pobliżu jezdni?
– czy możemy rozmawiać z obcymi lub z nimi gdzieś iść?
– co robimy gdy ktoś nas zaczepia?

Wspaniale Ci poszło i wydaje mi się , że świetnie znasz już numery alarmowe. Możesz to sprawdzić bawiąc się w poniższą grę. Aby sprawdzić czy wybrałeś właściwe cyfry kliknij w zieloną słuchawkę telefonu.

https://www.lulek.tv/gry/darmowe/numery-alarmowe-200

Doskonale. A teraz zapraszam Cię do zabawy pt. ,, Iskierka,,. Kiedy palimy ognisko musimy pamiętać aby zalać wodą żarzące się iskierki, gdyż nawet niewielki  podmuch  może wzniecić ogień i wywołać pożar. W zabawie będziemy za pomocą trestki rozdmuchiwać kropelki – ,”iskierki “, farby.  Zobacz co się stanie. Dokończ powstały obrazek.

https://www.facebook.com/watch/?v=253369642689907

W wolnej chwili pobaw  się plasteliną- tocz palcami i całą dłonią cienkie wałeczki- układaj z nich różne numery alarmowe. Życzę  Ci dobrej zabawy. Przesyłam całuski.

                                                                                                                                  Pani Bożenka