Praca zdalna czwartek, 07.05 (grupa 2)

Temat dnia: Praca co to takiego?

Cel: Zapoznanie dzieci z pojęciem – praca,  poznanie różnych zawodów. Doskonalenie wypowiadania się na temat kim chciałbym być w przyszłości.

Dzień dobry przedszkolaki,

Rozpoczynamy kolejny dzień naszej wspólnej pracy. Myślę, że już wstaliście dlatego dziś zaczynamy od porannej rozgrzewki. Znacie „Świeżaki”?  Myślę, że tak, to dziś z nimi poćwiczymy.

• Wykonuj wszystkie ćwiczenia, tak jak robią to „Świeżaki, uważnie słuchaj i doskonale się baw ze świeżakami.

Teraz jesteśmy gotowi, żeby rozpocząć zajęcia. Wysłuchaj opowiadania pt. „Praca co to takiego?”

• Odpowiedz na pytania:
  • Jak miał na imię bohater opowiadania?
  • Po co rodzice chodzą do pracy?
  • Co to znaczy być bezrobotnym?
  • Kim z zawodu była mama Maksa?
  • Jaki można mieć zawód?- wymieńcie nazwy zawodów, jakie już znacie.
  • Drogi Rodzicu opowiedz dziecku, jaki jest twój zawód i na czym on polega.
    Oglądnij bajkę edukacyjną- dowiesz się, jaki można mieć zawód.

Posłuchaj zagadek o zawodach i rozwiąż je.

• Zabawa się z mamą, tatą w kalambury, wszyscy wiedzą, że to fajna zabawa. Dziecko naśladuje różne zawody, a rodzic zgaduje, później następuje zamiana ról.
  • Odpowiedz na pytanie „Kim chciałbyś zostać w przyszłości?- swobodne wypowiedzi dzieci wraz z uzasadnieniem odpowiedzi.
  • Praca plastyczna „Mój wymarzony zawód”

Narysuj kim chciałbyś zostać w przyszłości, możesz to zrobić kredkami, lub farbami.

Pochwal się swoim rysunkiem wysyłając mi zdjęcie J

• Dzieci 5l wykonanie KP 11,12,14
  • Dzieci 4l wykonanie KP 14, wydrukuj i wykonaj (załącznik 1)

Zadanie dla dzieci chętnych

Oglądnij film edukacyjny „Jak wybrać zawód?”- teraz już na pewno będziesz wiedzieć, czym kierować się przy wyborze zawodu.

Do usłyszenia jutro,

Pani Kinga