Praca zdalna środa, 06.05 (grupa 1)

Temat dnia: Laurka dla strażaka.

Cel zajęcia:  organizowanie sytuacji sprzyjających posługiwaniu się różnymi technikami plastycznymi; kształtowanie świadomości własnego ciała.

Cześć dzieciaki!!!

Witam Was w kolejnym dniu naszych spotkań. Przykro mi,  że nadal musimy się kontaktować w ten sposób, ale zapewne wiecie od Rodziców, że ten wstrętny koronawirus nie odpuszcza i wszystkich straszy. My zachowujemy się bezpiecznie więc się go nie boimy i często myjemy ręce, a starszaki noszą maseczki.  Wszyscy jesteśmy dzielni i odważni. Jak strażacy – nasi bohaterzy!!! Mam nadzieję, że podobały się Wam wczorajsze, strażackie ćwiczenia. Dzisiaj zadań ciąg dalszy.

Poszukaj ze strażakiem właściwej drogi do płonącego domu posługując się strzałkami umieszczonymi w prawym, dolnym rogu klawiatury.

https://www.superkid.pl/labirynt-online-tp-25

Widzę, że udało Ci się dotrzeć na czas- jesteś bardzo szybki. Myślę, że udało się ugasić ten pożar. Obejrzyj  filmik pt. ,”Na ratunek,” i opowiedz co się w nim wydarzyło.

Wysłuchaj teraz piosenki o strażakach i powiedz:
– kiedy dzwonimy po straż pożarną
– dlaczego strażak jest bohaterem
– jak możemy podziękować strażakom za ich pracę

https://www.youtube.com/watch?v=jXF3Wba–Uo&t=64s

Proponuję Ci dzisiaj zrobienie laurki dla strażaków- jako podziękowania za ich trud i ciężką prace oraz pomoc w trudnych sytuacjach. Wykonaj  laurkę wg podanego wzoru- możesz również wykonać ją w inny- wybrany przez Ciebie sposób. Prześlij swoje zdjęcie z laurką- opublikujemy je na naszych stronach wraz  z życzeniami dla strażaków.

https://www.facebook.com/watch/?v=2720645014629030

            Na dzisiaj to już  wszystko- czeka Cię wiele pracy. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich.

                                                                                                                       Pani Bożenka