Szkoła pamięta

“Odwiedziny”              

 ….Pójdziemy do bliskich swych w odwiedziny.
Damy im kwiatuszki, zapalimy świeczkę.
Czasem pewnie też wzruszymy się troszeczkę.
A gdy dzień się skończy i mrok nastanie,
Zobaczą nasi bliscy, że o nich pamiętamy. 

                                                                                                                                                M. Dzierbicka

Włączając się w akcję “Szkoła pamięta” Ministerstwa Edukacji Narodowej  udaliśmy się na cmentarz, by odwiedzić groby zasłużonych bohaterów dla naszej społeczności lokalnej. Zapaliliśmy znicze, udekorowaliśmy groby kwiatami, pomodliliśmy się, oddając hołd tym, którzy już od nas odeszli. Celem naszych działań było uwrażliwienie najmłodszych na potrzebę pielęgnowania pamięci o tych, którzy oddali swoje życie za naszą wolność.

                                           Gorąco dziękujemy Rodzicom za wzorowe włączenie się w akcję.