Spotkanie z panem leśniczym

W ramach współpracy z nadleśnictwem zaprosiliśmy do przedszkola pana leśniczego. Spotkanie odbyło się 20 listopada. Jego bardzo ciekawa, interesująca i pouczająca wypowiedź zaciekawiła wszystkich. Przybliżył dzieciom informacje na temat swojej pracy oraz życia ptaków i zwierząt żyjących w lesie, roślin chronionych i zachowania bezpieczeństwa podczas pobytu w lesie ze wskazaniem, jaki sposób jest właściwy i najbardziej prawidłowy. Dzieci dowiedziały się o trudach zwierząt i ptaków w okresie zimy i znaczącej roli człowieka dla życia przyrody.  Zaznaczył, że w czasie srogiej zimy, dokarmianie jest koniecznością, ale jeśli już zacznie się dokarmiać zwierzęta nie można tego zaniechać. Dzieci zadawały gościowi wiele zaskakujących pytań, na które z chęcią odpowiadał. Ciekawie przekazane informacje na długo zostaną w pamięci naszych najmłodszych i nauczą odpowiedzialności za swoje postępowanie. Na zakończenie spotkania zaproszony leśniczy obdarował nasze przedszkole okazałym karmnikiem dla ptaków, a każde dziecko malowanką oraz specjalną karmą z zatopionych w łoju ziarnem lnu, zbóż i słonecznika. Nasi milusińscy zgodnie obiecali, że nie zapomną o leśnych przyjaciołach i będą również ich obdarowywać  smakowitymi prezentami.