Praca zdalna, czwartek 30.04 (grupa 1)

Temat kompleksowy:   Kto Ty jesteś?
Temat dnia: Znamy figury

Cel zajęcia:  manipulowanie figurami geometrycznymi, nazywanie wybranych; doskonalenie mowy w zakresie poprawności gramatycznej  oraz płynności wymowy

Kochani!!!
Dzisiaj kończą się nasze patriotyczne spotkania w trakcie których zdobyliśmy wiedzę na temat Polski i naszych symboli narodowych . Przed nam 3 świąteczne, patriotyczne  dni w czasie których będziemy z dumą spoglądać na godło i polską flagę. Będziemy cieszyć się, że jesteśmy Polakami. Posłuchajcie teraz, o czym będziemy pamiętać w czasie majówki

Posłuchaj opowiadania, które opowie o tym, czym są majowe święta

Wiemy już, jak wygląda godło i polska flaga. A teraz poznamy nasz hymn narodowy .

Hymn to pieśń, po której wszyscy nas poznają. Tę pieśń nazwaną Mazurkiem Dąbrowskiego śpiewamy w pozycji na baczność- to znaczy proste nogi, ręce wyprostowane opuszczone wzdłuż tułowia, proste plecy. Wysłuchaj pierwszej zwrotki hymnu w pozycji na baczność.

Wspaniale. A teraz poznamy inne symbole- a właściwie to figury. Figury geometryczne- niektóre już znasz- to koło i kwadrat. Obejrzyj film i poznaj kolejne figury- zapamiętaj ich nazwy i kształt

https://www.youtube.com/watch?v=UdYIfS1IPL4

Poćwicz swój wzrok-dopasuj kształty- nazywaj znane figury

http://pisupisu.pl/przedszkole/przesun-ksztalt

Zbuduj rakietę z figur geometrycznych wg wzoru

https://www.lulek.tv/gry/darmowe/rakieta-169

Pięknie wykonałeś zadania i myślę, że figury geometryczne znasz doskonale. Na dzisiaj jeszcze jedno zadanie- patriotyczne. Zawieś z rodzicami flagę na swoim domu lub innym wybranym miejscu. Stań przy fladze i postaraj się powiedzieć wierszyk pt. ,, Kto Ty jesteś,,. W pozycji na baczność odsłuchaj I zwrotkę hymnu.

Miłego świętowania!!!         
Do zobaczenia w poniedziałek.                       
Pani Bożenka