Praca zdalna wtorek, 28.04 (grupa 3)

Temat: Miasta Polski.

Cele; Zapoznanie z legendami i symbolami największych polskich miast.
            Wyrabianie nawyku prawidłowej postawy ciała.

1.Witam wszystkich serdecznie, kochane dzieci dziś  więcej uwagi poświęcimy polskim miastom. Wiecie jak nazywa się miasto najbliżej położone naszej miejscowości? Tak zgadza się, to jest miasto Tarnów. A tak wygląda herb miasta Tarnów.

Każde miasto ma swój herb.

2.    Herb związany jest  z jakąś historią lub legendą. Zapraszam Was do zapoznania z legendą „O Warszawskiej syrence”

Odpowiedz na kilka pytań związanych z wysłuchaną legendą:
       – gdzie znajdowała się osada rybacka?
       – gdzie mieszkała syrenka?
       – o czym rozmawiali rybacy?
       – co postanowili zrobić z syrenka?
      – o co prosiła syrenka najmłodszego rybaka?
      – jaką obietnicę złożyła za uwolnienie jej?

3.  Może ktoś z was był  już w Warszawie a jeżeli nie to z pewnością tam pojedziecie. Dlatego proponuję Wam zerknijcie na zabytkowe budowle. Może zapamiętasz którąś z nich. Zapraszam do oglądnięcia filmiku. „ Zabytki Warszawy  stolicy naszej umiłowanej Ojczyzny”

Jeżeli chcesz się przekonać jaka piękna jest stolica naszej Ojczyzny, zapraszam na spacer po Warszawie! Drodzy Rodzice pomóżcie dziecku podczas oglądania tej prezentacji i przeczytajcie podpisy.

4.Pokoloruj rysunki, poćwicz pisanie.

5.Posłuchaj i rozwiąż zagadki;
Zagadka o Poznaniu

Co to za miasto, w którym,
kiedy hejnał grają
na Ratuszu
koziołki fikają?

Zagadka o Warszawie

Co to za miasto,
w którym chmury
zawadzają
o Pałac Kultury?

Zagadka o Krakowie

Jak ma na imię dawna stolica,
przez którą płynie błękitna Wisła?
Gdzie widać Wawel i Smoczą Jamę,
skąd słychać co dzień melodię znaną?

Zagadka o fladze
W oczach się mieni
biel przy czerwieni
powiewa w święto
na polskiej ziemi.

5. Wykonaj zadanie w Karcie Pracy KP4. Strona 11a (5 latki)
   Wykonaj zadanie w Karcie Pracy KP2. Strona 33   (4 latki)

6.  Zadanie dodatkowe dla chętnych 5 latków. Narysuj po śladzie kontur Polski, odszukaj ukryte nazwy miast patrząc na obrazek. Jeśli potrafisz, wpisz nazwę miasta. Wybierz pośród zbioru liter i przyporządkuj właściwe.

7.  A teraz pora na trochę ćwiczeń, możesz wykonać je do zabawy. Powtarzaj ruchy rytmicznie do słyszanej melodii. Lub wykorzystując piękną pogodę poruszaj się jeżdżąc na rowerze, biegając, spacerując itp. Każdy pomysł będzie mile widziany, według uznania. Więc do dzieła, zapraszam.

• Zadanie dodatkowe dla chętnych, układanie puzzli w wersji online „Herb Warszawy”

Dziękuję  Wszystkim za dzisiejszą współpracę. Pozdrawiam i zapraszam na jutrzejsze spotkanie.

Pani Ania