Praca zdalna poniedziałek 27.04 (grupa 1)

Temat kompleksowy:   Kto Ty jesteś?
Temat dnia: Jesteśmy Polakami
Cel zajęcia:  budowanie poczucia przynależności narodowej

Moje kochane przedszkolaki!
Rozpoczynamy bardzo ważny tydzień- tydzień patriotyczny.
Patriota- to ktoś kto kocha swój kraj i się tego nie wstydzi.  My kochamy nasz kraj- Polskę .

A co to jest Polska ?
Posłuchaj, co mówi na ten temat Natalka w wierszu Czesława Janczarskiego  pt. “Co to jest Polska?

Już wiesz co to jest Polska- jeśli tak, to zapraszam Cię teraz na wycieczkę po Polsce- pojedziemy  ciufcią! Uwaga – proszę się trzymać!

-powiedz dokąd pojechaliśmy na wycieczkę?
– czy pamiętasz jakie miasta odwiedziliśmy?
– po czym te miasta można rozpoznać?

Obejrzyj film, który opowie Ci, po czym można poznać, że jesteśmy Polakami. Zapamiętaj nasze symbole narodowe.

Nazwij pokazane na obrazku symbole narodowe- w wolnej chwili możesz je pokolorować lub wykleić

Weź  kartkę z bloku rysunkowego, przedziel ją na połowę, dolną część  pokoloruj na czerwono  farbami lub kredkami z obu stron. Z pomocą kogoś starszego umocuj kartkę na patyczku do szaszłyków  i flaga gotowa.

Dmuchaj na nią tak aby powiewała jak prawdziwa flaga na wietrze- pamiętaj o wdechu noskiem i wydechu ustami.  Zostaw flagę-  w piątek udekorujemy nią dom.

Dobrej zabawy i do usłyszenia jutro.
Pani Bożenka