Praca zdalna piątek, 24.04 (grupa 3)


Temat: Smog- co to za stwór?
    Cele: Rozwijanie wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza, wyciąganie wniosków z prostych                   doświadczeń.
               Doskonalenie motoryki małej podczas wykonywania pracy plastycznej. 1.Dzisiejsze spotkanie zaczniemy od pytania,
Komu jest potrzebne powietrze?
          Czy powietrze jest czyste?
      Zastanawialiście się dlaczego, kiedy wychodziliśmy na spacery to czasem zwracaliście uwagę, na coś co strasznie śmierdzi. Trudno było nam oddychać. Albo nie wolno było wychodzić, ponieważ parametry zanieczyszczenia powietrze były wysokie.  
   Powietrze  jest przeźroczyste- nie widzimy go, ale kiedy zanieczyszczone, śmierdzące to wtedy trudno nam oddychać. Wdychając takie smrody nasz organizm się zatruwa.
   2. Może ktoś z Was wie co to jest smog?
Albo co należy zrobić, by zatrzymać smog?
 Oglądnijcie bajkę. Ona pomoże nam odpowiedzieć na te pytania.

Jeżeli chcesz zostać „Ekologiem”, czyli takim człowiekiem, który dba i troszczy się o przyrodę musisz wiedzieć, że czeka Cię ciężka praca. Ale warto zrobić coś dobrego dla Ziemi.    3.Wykonaj zadanie w karcie pracy KP4,s 4a i 4b (5 latki)
Wykonaj zadanie w karcie pracy KP2,s 28 i29 ( 4 latki)

   4.Dla chętnych dzieci zadania do wykonania na komputerze.
      *Zadanie matematyczne – uporządkuj liczby.


*zaznacz odpowiednią usłyszana liczbę (od 1- 10) 5latki

ttps://szahloneliczby.pl/rozpoznawanie-liczb-ze-sluchu-1-10/
*wskaż obrazek który przedstawia cyferkę (od 1- 6) 4 latki

*która z podanych liczb jest większa zaznacz ją odpowiednim znakiem (5 latki)

   *wskaż zabawkę z wybranej półki

   5.Pomysły na prace plastyczne dla chętnych, jeżeli wykonasz pochwal się wykonaną pracą. Potrzebne nam będą; rolki po papierze toaletowym, ołówek nożyczki, farby, pędzel, klej. Możesz sobie wybrać pracę dowolnie według uznania.

https://polki.pl/rodzina/dziecko,5-pomyslow-na-prace-plastyczne-z-rolki-po-papierze,10081157,artykul.html

Jeżeli chcecie pobawić się powietrzem przygotujcie balon do dmuchania. Zauważyliście, że najpierw jest mały, gdy zaczniemy dmuchać powiększa się. Wiecie dlaczego?
Ponieważ został napełniony powietrzem. Narysuj na nim pisakami uśmiechniętą buzię. Możesz nim się pobawić, wykorzystaj piękną pogodę i czyste powietrze. To już koniec omawianej w tym tygodniu tematyki o ekologii. Dziękuję za współpracę, piękne prace. Pamiętajcie Cały Świat jest w Naszych Rękach. Pozdrawiam, miłego weekendu.
Pani Ania