Praca zdalna poniedziałek, 20.04 ( grupa 3)

Temat kompleksowy: Dbamy o naszą planetę
                          Cele: Pobudzanie odpowiedzialności za środowisko.
                                    Poznanie sposobów oszczędzania pieniędzy.

1. Witam Was kochane dzieci! W tym tygodniu będziemy dużo mówić o tym, w jaki sposób musimy się wszyscy zatroszczyć o naszą planetę. Rozpocznijmy nasze spotkanie od zastanowienia się, jakie są działania człowieka wobec środowiska.

Drodzy Rodzice, pokierujcie rozmową tak, by dziecko mogło, wymieniając właściwe i niewłaściwe zachowania wobec środowiska, samo stwierdzić, że są zachowania złe (negatywne) i dobre dla Ziemi (właściwe).

• Porównaj obrazki przedstawiające Ziemię. Który z nich podoba ci się najbardziej? Dlaczego? Który ci się nie podoba? Spróbuj wyjaśnić dlaczego.

2. Wykonaj zadanie w karcie pracy- K.P.4 strona 1, dzieci 5 letnie

3. Narysuj obrazek przedstawiający przyjazne zachowanie względem Ziemi- 4 latki. Pochwal się pracą, wysyłając zdjęcie.

4. Zabawa interaktywna. Posegreguj odpady.

5.Utrwalmy, gdzie mamy prawą rękę, lewą nogę itp. Pomoże nam w tym filmik. Może nauczysz się słów i melodii do tej zabawy.

6. Zadanie dla 5 latków.
W ramach realizacji projektu ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów proponuję wysłuchanie opowiadania pt. „Gdzie i jak oszczędza się pieniądze”. Myślę, że wiąże się to ściśle z omawianą tematyką. Drogi Rodzicu: przeczytaj dziecku tekst:

Po wysłuchaniu opowiadania, odpowiedz na kilka pytań.
 -Żeby spełniły się marzenia, co robiły dzieci?
-Gdzie przechowywały swoje oszczędności?

-Jak można zaoszczędzić pieniądze? Wymień kilka zapamiętanych przykładów?
– Jak ty pomagasz swoim rodzicom w oszczędzaniu pieniędzy?
 -Co ty robisz w swoim domu, by rachunki były mniejsze?

Czy wiecie, że w ten sposób nasza planeta jest czystsza, używając mniej wody, prądu, kupując tylko potrzebne rzeczy. My też przyczyniamy się do odpowiedzialności za nasze środowisko: wodę. glebę, powietrze. za które jesteśmy odpowiedzialni.
 Narysuj jak ty oszczędzasz w swoim domu, pochwal się rysunkiem przysyłając zdjęcie.

Zabawa dla chętnych. Poćwiczmy liczenie do 10

Zapamiętaj jesteś odpowiedzialny za naszą planetę Ziemia!

Do zobaczenia.                                                                                                                                Pani Ania