Praca zdalna piątek, 17.04 (grupa 1)

Temat kompleksowy:   Obserwujemy  pogodę

Temat dnia: Tańczymy w słońcu i w deszczu

Cel zajęcia: doskonalenie umiejętności śpiewania oraz wrażliwości słuchowej

Kochani!

Zapewne już wiecie co oznaczają słowa przysłowia o kwietniu. Kwiecień – plecień to miesiąc w którym wszystko może się zdarzyć:  może  padać śnieg lub  grad, niebo mogą pokrywać gęste chmury z których  powstanie burza a po niej na niebie pojawi się kolorowa tęcza. Kwiecień to miesiąc w którym na niebie może zaświecić gorące słoneczko a rano świat spowija mgła. To bardzo   ciekawy miesiąc dlatego dzisiaj zaśpiewamy o nim piosenkę.

  • Zapraszam do zabawy którą rozpocznie ćwiczenie z kolorowymi kartkami: czerwoną, żółtą, zieloną i niebieską.  

A teraz zapraszam do naszej zabawy z pajączkiem- zabawę już znasz, a może sam wymyślisz zwierzątko które będziesz  naśladować.

Pajączek

Dziś zabawa, którą bardzo lubią moje przedszkolaki – Pajączek, w specjalnej dłuższej wersji, gościnnie z innymi zwierzątkami. W ostatniej zwrotce możecie sami zaproponować jakieś zwierzątko. Plik muzyczny znajdziecie w Plikach grupy Moje przedszkole, a więcej propozycji na Anima Piano Sebastian Dusza. Miłej zabawy 🙂

Opublikowany przez Anima Piano Sebastian Dusza Poniedziałek, 30 marca 2020

Fajna ta zabawa, śmieszna. A więc teraz poćwiczymy różne rodzaje śmiechu


Na zakończenie naszego spotkania posłuchaj piosenki pt. ,, Deszczowa piosenka,,- maszeruj po pokoju wysoko unosząc kolana. Na słowa ,,kap, kap, kap- deszczyk z nieba spadł,,- rytmicznie klaszcz w ręce powtarzając słowa piosenki.

https://www.facebook.com/groups/562245947165085/permalink/3064084786981176/

  • Dzisiaj to już koniec. Teraz zapraszam Cię  na spacer lub zabawę na podwórku – sprawdź jaka jest dzisiaj pogoda a po powrocie zaznacz ją w naszym pogodowym zegarze.

           Życzę Wam udanego,, słonecznego weekendu .  Do zobaczenia w poniedziałek.

                                                                                                                          Pani Bożenka