Praca zdalna środa, 15.04 (grupa 3)

Temat: Gdzie mieszkają krowa, koń, świnia, kura.
Cele : Poszerzenie wiedzy na temat zwierząt hodowanych w gospodarstwie.
           Kształtowanie postawy odpowiedzialności i troski o zwierzęta.

Pomyślcie; Kogo mogę spotkać na wsi?
A teraz obejrzyjcie filmik o zwierzętach hodowanych w gospodarstwie Lulka.
Wymień kilka zwierząt.
Podziel ich nazwy na sylaby.
Zapamiętaliście po co te zwierzęta były hodowane?
Naucz się krótkiej rymowanki o ulubionym zwierzątku

Musicie wiedzieć coś bardzo ważnego, każde z tych zwierząt też musi jeść, pić. Dlatego gospodarz musi zadbać o odpowiedni  pokarm. Może i ty zatroszczysz się o swojego pupila w domu (kotek, piesek, chomik itp.)

      Zabawmy się w zabawę ruchowo- naśladowczą „Naśladujemy zwierzęta”. Poproście mamę lub tatę, aby wymienili nazwę dowolnego zwierzęcia hodowlanego lub domowego. Naśladujcie sposób poruszania się i odgłosy, jakie ono wydaje.


Poćwiczmy razem z dziećmi –„ Jakie zwierzęta na farmie hodował Stary Donald”


Dla chętnych proponuję pracę plastyczną. Możesz narysować psa lub kurczątko. Przygotuj kartkę, ołówek, kredki. Oglądając filmik  postaraj się rysować według instrukcji. Wierzę w twoje możliwości plastyczne.


Jak narysować psa (trudniejsze)

Jak narysować kurczątko (łatwiejsze)

Zadanie dodatkowe
Dopasuj głowę do tułowia, wytnij doklej pokoloruj. Zadanie dla 5 latków.

Praca dla 4 latków

Do miłego zobaczenia,
Pani Ania