Praca zdalna,piątek 10.04(grupa 2)

10.04.2020 piątek

Temat dnia : Wielkanocne porządki

Cel : Zachęcanie do aktywnego udziału w zabawach i ćwiczeniach ruchowych

Drogie przedszkolaki, dzisiaj się trochę poruszamy i zapraszam was do wspólnego wykonywania ćwiczeń wraz z rodzicami i rodzeństwem.

  • Oglądnij poniższą prezentację, posłuchaj pytań do obrazków i postaraj się na nie odpowiedzieć.

https://drive.google.com/file/d/10PZqs32CmR8895gbCOn4kpcJfHxW3KA4/view?usp=sharing

  • Drogi Rodzicu!

Przeczytaj dziecku opowiastkę logopedyczną pt. „Wielkanocne porządki zajączka” i pokazuj, jakie ruchy powinien wykonywać- to fajna zabawa.

Pewnego dnia mały zajączek postanowił zrobić przedświąteczne porządki. Najpierw umył dokładnie wszystkie ściany(język przesuwa się w stronę wewnętrznej policzków). Potem wyczyścił sufit (język przesuwa się po podniebieniu). Podłoga też była bardzo brudna, więc umył ją dokładnie (język przesuwa się po dnie jamy ustnej). Kiedy umył okna pomyślał, że musi zawiesić w nich czyste firanki (język dotyka kolejno górnych zębów). Wytrzepał porządnie dywan  z salonu i położy go na podłodze (język przesuwa się w stronę dolnej wargi i wysuwa na brodę). Bardzo chciał wyczyścić tez lampę więc długo stał na palcach, aby jej dosięgnąć (język wysuwa się w kierunku wargi górnej i czubka nosa). Wreszcie domek był czysty i pachnący (wciąganie powietrza nosem, wypuszczanie ustami). W takim czyściutkim domu można zacząć malować pisanki.

  • Ćwiczymy !

„Omiń jajo”- zabawa na czworakach. Rodzic rozkłada na dywanie jajka z papieru lub plastikowe lub woreczki gimnastyczne. Dziecko porusza się na czworakach, by nie dotknąć, żadnego jajka.

„Daleko i blisko”- ćwiczenie z elementami skłonu. Dziecko siedzi ze złączonymi wyprostowanymi nogami. Kładąc jajko na udach i turlają je, aż do palców stóp i z powrotem. Kilkakrotnie powtarzają ćwiczenie.

„Skok przez jajo”- zabawa skoczna. Dziecko przeskakuje jajka położone na podłodze.

„Stopy i dłonie”- ćwiczenia mięśni brzucha. Dziecko leży na plecach, jajko trzyma pomiędzy stopami. Unosi je za pomocą stóp i stara się przełożyć w dłonie. Kładą się znowu na wznak, przy powtórzeniu przekładają jajko z dłoni pomiędzy stopy.

Karty Pracy dla dzieci 5l pokoloruj wg kodu, próbuj odczytać sylaby.

Karta Pracy dla dzieci 4l – pokoloruj wg kodu.

Pomóżcie posprzątać waszym rodzicom dom, na pewno sprawicie im wiele radości.

Wesołych Świąt,
Życzy Pani Kinga