Praca zdalna, czwartek 9.04 (grupa 2)

09.04.2020 – czwartek
Temat kompleksowy: Wielkanoc
Temat dnia: Pisanki Wielkanocne
Cel: Poznanie sposobów ozdabiania jaj, doskonalenie małej motoryki.

  1. Jak myślisz skąd się biorą jajka? Z pewnością odpowiedzieliście, że jajka biorą się od kury. No ale skąd się biorą kury ?
  2. No pewnie, że wykluwają się z jajek. Najpierw mamy małe pisklątko, później kurczaczka, a później dorosłą kurę. Skoro już to wiemy to z pewnością, opowiesz historyjkę obrazkową. Rodzic, może (ale nie musi) wydrukować historyjkę, dziecko może ja powycinać i poukładać w odpowiedniej kolejności.

3. Co robimy z jajek na Wielkanoc?
4. Zaśpiewaj naszą piosenkę

5. Oglądanie filmiku: Jak naturalnie farbować jajka

6. Zabawa zręcznościowa “Wędrujące jajo”
Mamo, tato!
Przygotuj dla dziecka kilka piłeczek ping- pong, lub plastikowe jajka, lub po prostu zgnieć kilka kartek papieru. Dziecko otrzymuje łyżkę, jego zadaniem będzie doniesienie jajka na łyżce w wyznaczone miejsce przez rodzica. Przy powtórzeniu można zmienić rękę. Utrudnieniem dla dziecka będzie włożenie łyżki do buzi i przeniesienie jajka w wyznaczone miejsce.

7. Czas na pracę plastyczną!
Wykonaj najpiękniejszą pisankę jaką potrafisz, z dostępnych materiałów w domu. Można pomalować ugotowane jajka pisakami, zrobić pisankę z jajka styropianowego ozdobionego bibułą. Możecie ją narysować i później pięknie pomalować np. farbami. Możecie ją też zbudować lub ułożyć na podłodze tak jak na obrazku poniżej

 Pomysłów jest wiele, pozostaw dziecku wybór. Do dzieła ! Pochwal się swoją pisanką- przesyłając mi zdjęcie. Jestem bardzo ciekawa.

8. A teraz niespodzianka !!!
Oglądnij poniższe video

https://drive.google.com/file/d/1zQmwk-bZm_Xs2SkrDVToculRVv3oJZ3E/view?usp=sharing

Praca dodatkowa dla chętnych

Zagraj w grę- doskonal swoje umiejętności matematyczne

https://szaloneliczby.pl/przedszkole/?fbclid=IwAR0PcLBF-V8NE87lKs03zM6Jc6X8oruqU48U0_MpWmM5YqJ4s-fiTYjWhA8

Mam nadzieję, że podobały wam się nasze dzisiejsze zajęcia i niespodzianka.
 Do usłyszenia jutro,
Pani Kinga