Praca zdalna, środa 8.04 (grupa 2)

Temat: Co się kryje w święconce?
Cele zajęć: Utrwalenie nazw i symboliki święconki.
Przeliczanie do 10.

1.Na początek przypomnijmy sobie naszą piosenkę „ Pisanki”.

2. Co roku w Wielką Sobotę idziemy razem z Rodziną poświęcić pokarmy. W tym roku niestety nie możemy iść do kościoła i poświęcić święconki. My jednak omówimy sobie, co w takiej święconce powinno się znaleźć i dlaczego. Jak pamiętacie z filmiku który był w poniedziałek ( można sobie oglądnąć jeszcze raz)
do koszyka wkładamy ( pomysły dzieci):

  • jajko- symbol życia i zwycieństwa nad śmiercią, podzielenie się jajkie miało umacniać więźi rodzinne
  • chleb- symbolizuje ciało Pana Jezusa a także dobrobyt
  • wędlina – miała zapewnić płodność i zdrowie,
  • sól- to symbol oczyszczenia, miała chronic przed złem
  • ser- ma zapewnić rozwój stada zwierząt domowych,
  • chrzan- miał zapewnić siłę fizyczną
  • ciasto ( babka) symbolizuje umiejętności i doskonałość

Ciekawa jestem czy udało wam się zapamiętać nazwy wszystkich pokarmów i ich symbolikę? Wierzę, że tak- brawo Wy :*

3. Zabawa ruchowa „Zbieramy pisanki”. Do tej zabawy bd nam potrzebne kolorowe pisanki wycięte  z kartonu ( mogą być wymalowane). Mam nadzieje, że dacie radę przygotować to sami z małą pomocą Rodziców ( ok 10 jajek).

Dla 4 latków: Pochowajcie w różnych miejscach w domu pisanki. Ich zadaniem jest zebranie wszystkich jajek i posegregowanie np. na dwie grupy ( pisanki czerwone pisanki zielone, zielone zółte)

 5Latki:  Na kartce Rodzic zapisuje jakąś cyfrę( od 1- 10 ). Pokazuje dziecku. Zadaniem dzieci jest odczytanie cyfry i wybranie tylu jajek i ich przeliczenie czy się zgadza. Zabawę powtarzamy wielokrotnie.

4. Troche gimnastyki- poruszamy się 😉

5. Karta pracy 4 latki

6. Karta pracy 5 latki

Zapraszam Was do udziału w akcji pt. “Pokaż swój świąteczny koszyczek”
Przygotujcie swój świąteczny koszyczek ze święconkami, zróbcie zdjęcie i przyślijcie je do mnie do piątku. Wszystkie koszyczki zostaną zaprezentowane na naszej stronie internetowej i facebooku w okresie świątecznym.

Miłego dnia i wesołej zabawy- Pani Justynka 😉