Praca zdalna, poniedziałek 6.04 (grupa 1)

Temat kompleksowy:   Wielkanocne zwyczaje

06.04.2020r.

Temat dnia: Świąteczne porządki
Cel zajęcia:   doskonalenie umiejętności komunikowania się z otoczeniem językiem  poprawnym  pod względem gramatycznym i słownikowym

Kochani
Serdecznie witam Was w kolejnym tygodniu naszych spotkań. Będzie to tydzień wyjątkowy, bardzo świąteczny i pracowity. Jesteście gotowi? To zaczynamy!

• Na początku naszego spotkania obudzimy tych, którzy jeszcze śpią. Śpiochy! Proszę wstawać, bo Pani Bożenka i dzieci czekają!

Obejrzyj teraz film: Dziwny Świat Kota Filemona pt.,, Wielkanocne sprzątanie,,

Powiedz:
-Jaka pora roku nadeszła?
– Dlaczego babcia robiła porządki w domu?
– Co było potrzebne babci do sprzątania?
– Czy kot Filemon pomógł babci w prządkach?

• Wysłuchaj piosenkę o sprzątaniu domu i powiedz co dziecko może zrobić samo i dlaczego?

Znajdź różnice na obrazkach

• Zadanie na nadchodzący tydzień

Zachęcam dzieci do pomocy w świątecznych porządkach.
A więc dziewczynko, chłopczyku:
posegreguj klocki, poukładaj książeczki na półce, wstaw samochody do garażu a lalki do wózków, odłóż kredki do pojemnika, powycieraj  ściereczką kurze.

Jesteś prawdziwym przedszkolakiem !!!
Prześlij zdjęcie aby pokazać kolegom jak Ci idzie!!!

Serdecznie Was pozdrawiam ! Pani Bożenka