Zajęcie otwarte pt.”Moja pierwsza praca”

W ramach realizacji projektu “ABC Ekonomii czyli pierwsze kroki w świecie finansów”,  5 grudnia w grupie III dzieci 4-5 letnich odbyło się zajęcie otwarte pt. “Moja pierwsza praca”. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z kolejnym rozdziałem zatytułowanym “Praca- co to takiego?”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci odpowiadały na pytania, nawiązujące do treści rozdziału. Następnie dokonały podziału produktów, które można kupić za pieniądze, na artykuły pierwszej potrzeby i zachcianki.
By zarobić pieniądze, podjęły pracę w fabryce, wykonując kartki bożonarodzeniowe. Wyprodukowane karteczki trafiły do sklepiku, w  którym po wycenie zostały sprzedane. Dochód uzyskany ze sprzedaży został przekazany na akcję charytatywną realizowaną w naszym przedszkolu pt. “XIII Misyjny Jarmark z Aniołami”.
Dzieci same zobaczyły, że żeby zarobić pieniądze trzeba pracować. Rezygnując z zachcianek można pomóc innemu w potrzebie. Pieniążki przelane na wskazane konto sprawią radość brazylijskim dzieciom z ubogiej dzielnicy Salwadoru.

Gorąco dziękujemy rodzicom za współtworzenie tego pięknego przedsięwzięcia dając swoim dzieciom wspaniały przykład.