Wycieczka do Karpackiej Troi i Muzeum Lizaka

W dniu 4 czerwca odbyła się wycieczka do Karpackiej Troi w Trzcinicy  i Muzeum Lizaka w Jaśle. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie skansenu archeologicznego. Wspaniała ekspozycja muzealna zachwyciła nas pięknym terenem grodziska oraz rekonstrukcją chat otomańskich i wczesnośredniowiecznych. Na zakończenie podziwialiśmy cudowną panoramę okolicznych terenów.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Lizaka założonego przez państwa Schabińskich. Zobaczyliśmy stare maszyny  do wyrobu, formowania i pakowania lizaków. Poznaliśmy również proces tworzenia karmelu , barwienia i łączenia w różne kolory. Każde dziecko wykonało własnego lizaka co było prawdziwą ucztą dla naszych podniebień. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.