Przedszkolna wigilia

Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, dlatego w naszej “Przedszkolnej Rodzinie” przeżywamy go uroczyście. Jak co roku dzieci wszystkich grup spotkały się we wspólnej sali by rozpocząć wigilijne świętowanie od wysłuchania fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu. Następnie, łamiąc się opłatkiem, składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Kolędy wprowadziły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Przy świątecznie nakrytym stole, smakowaliśmy wigilijnych potraw ; barszcz czerwony z uszkami, smażona ryba, surówka z kapusty kiszonej i kompotu owocowego. Nie zabrakło tradycyjnych słodkości; makowca, piernika, ciastek.

Takie podniosłe chwile utrwalają znajomość tradycji świątecznych, ale co najważniejsze wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.