Uroczystość Święta Odzyskania Niepodległości w przedszkolu

“To nasza flaga. Barwy znajome:
na górze białe, w dole czerwone. 
Czerwień to walka, miłość i wierność,
A biel? To czystość oraz szlachetność. 
Popatrz na godło, Polaku mały
W tarczy czerwonej jest Orzeł Biały.

Marcin Przewoźniak

     W naszym przedszkolu, 10 listopada, obchodziliśmy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby wspólnie, uroczyście świętować ten wyjątkowy dzień dla nas – Polaków. Głównym celem tego spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury, tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Grupa dzieci 5-letnich przygotowała akademię podczas której dzieci zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne. Cała zgromadzona publiczność odśpiewała hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w tego rodzaju uroczystościach nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.