“Powrót krasnoludków”

21 marca dzieci z naszego przedszkola udały się do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na spektakl ” Powrót krasnoludków”.Przedstawienie opowiada o perypetiach obudzonych po stu latach krasnali. Zagubione w dzisiejszym świecie, uczą się korzystania z techniki XXI wieku. Wróżka, która niechcący uśpiła naszych bohaterów pomaga im w przyswojeniu współczesności.W drodze powrotnej przedszkolaki odwiedziły Centrum Zabaw Dziecięcych “Figle- Migle”,  gdzie spędziły czas na wspaniałej zabawie.

Spacer z Marzanną

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, zgodnie ze staropolskim zwyczajem, przedszkolaki wraz z paniami pożegnały zimową pannę Marzannę. Każda z grup zaprezentowała wiersz i piosenkę o wiośnie. W drodze powrotnej dzieci niosły Zielony Gaik- symbol wiosny. Po tak radosnym powitaniu wiosna, już na dobre się rozgości.