Wigilia w przedszkolu

Świąteczny nastrój zapanował w przedszkolu 22 grudnia 2015 roku, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola spotkali się na wspólnej wigilii. Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania sobie życzeń oraz wspólnego kolędowania.

Także u nas nastał cudowny dla wszystkich czas- Boże Narodzenie. Po wysłuchaniu tekstu z Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem wszelkiej pomyślności. Nie zabrakło sianka pod obrusem, pustego miejsca przy stole, jak nakazuje tradycja ludowa. Dzieci smakowały barszczyk, uszka z grzybami, smażone ryby i inne specjały przygotowane na tę okazję. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie, rodzinne serdeczne relacje.


Gorące podziękowania dla mamusi Kalinki S i Krzysia S za przygotowanie słodkości na tę uroczystość.