Obchody Święta Niepodległości

11 listopada 2015 roku w Skrzyszowie odbyły się uroczyste obchody 97 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Po uroczystej mszy św. w intencji poległych, uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik, gdzie po wystąpieniu Wójta, Pana Marcina Kiwiora odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie.
Świetności obchodów Święta Niepodległości dodał udział kombatantów, obecność pocztów sztandarowych instytucji gminnych, dyrekcji, nauczycieli i uczniów wszystich szkół oraz delegacji przedszkoli z terenu gminy. Po złożeniu wieńców i wiązanek kwiatów przez poszczególne delegacje odbył się okolicznościowy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej Zakładów Azotowych.

Szczególne podziękowanie rodzicom: Amelki K. Kacperka Sz. i Arturka M.  za udział w obchodach Święta  Niepodległości.