Wycieczka do apteki

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej “Dbamy o zdrowie” grupa dzieci 4-5 letnich wybrała się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Dzieci podczas wizyty miały okazję zobaczyć wnętrze z bliska. Okazało się, że od środka apteka kryje wiele ciekawych miejsc i rzeczy. Pani Bogusia opowiedziała nam na czym polega praca farmaceuty. Wytłumaczyła, w jaki sposób różnorodne lekarstwa, syropy pomagają w walce z chorobą zaznaczając, iż są takie leki, które wykonuje się według specjalnych receptur na zamówienie.
Dzieci zobaczyły, w jaki sposób są poukładane lekarstwa. Okazało się, że bez znajomości alfabetu znalezienie określonego specyfiku byłoby bardzo trudne. Pani Bogusia przypomniała wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami lub je zażywać, bowiem leki można spożywać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej.
Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki słuchały wypowiedzi pani farmaceutki, uzyskując pełne informacje na nurtujące je pytania. Na koniec spotkania pani poczęstowała dzieci pysznymi witaminowymi gumami i podarowała tatuaże.
Dziękujemy pani Bogusławie Szczęch, kierownikowi apteki i pozostałym paniom za poświęconą nam uwagę i ciekawie wzbogaconą tematykę.